Padra, Vadodara, Gujarat
GST No. 24APBPH1265A1ZP
Call 07942704830 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | Stainless Steel |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Mall, Hospital, Hotel, Airport, School, Industrial, Stadium, Office |
| Size | 4 x 4 Feet |
| Built Type | Modular |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| Color | Grey |
| Door Type | Hinged |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Size | 3.5x3.5x7 Feet |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Stadium, Mall, Hospital, Industrial, Office, Airport, Hotel, School |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Brand | Boilo |
| Surface Finish | Matt |
| Color | Grey |
| Door Type | Swing Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | FRP |
We are engaged in offering Toilet Cubicles Partitions to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | HPL Board |
| Thickness | 12 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Urinal Type | Flat Back |
| Height | 900 mm |
| Width | 450 mm |
| Color Finish | Grey |
| Usage/Application | Airports |
| Color | Ivory |
| Shape | Square |
| Finish | Polished |
| Hardness | 45 HRC |
We are engaged in offering Urinal Partition Cubicles to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Module Type | Single Unit |
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | HPL Compact Board |
| Board Thickness | 12 mm |
| Wall Material | FRP Panel |
| Application Area | Airport, Industrial, Hotel, Stadium, Mall, Office, Hospital, School |
| Size | 3.5x3.5x7 Feet |
| Hardware Material | Nylon |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Brand | Etemaad Enterprises |
| Usage/Application | Toilet |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| Color | Grey |
| Application | Industrial Site, Mall, Highway, School, Office, Hospital, Railway Station |
| Door Type | Swing Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Built Type | Panel Build |
We are engaged in offering Toilet Cubicles to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | HPL Compact Board |
| Built Type | Modular |
| Usage/Application | Hospital, Industries, Offices |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
| Hardness | 45 HRC |
We are engaged in offering Urinal Cubicle to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Cabin Shape | Quadrant |
| Material | Stainless Steel |
| Board Thickness | 12 mm |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Application Area | School, Industrial, Hospital, Mall, Hotel, Airport, Stadium, Office |
| Shape | Quadrant |
| Hardware Material | Nylon |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Door Type | Hinged |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Matt |
| Usage/Application | Comercial |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Shower |
| Finish | Color Coated |
We are engaged in offering Polished Shower Cubicles to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | HPL Compact Board |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Mall, Hotel, Office, Hospital, Airport, School, Stadium, Industrial |
| Built Type | Modular |
| Hardware Material | Nylon |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Color | White |
| Surface Finish | Matt |
| Feature | Easily Assembled |
| Door Type | Swing Door |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | HPL Compact Board |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Airport, Mall, Industrial, Hotel, Stadium, Hospital, School, Office |
| Built Type | Modular |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Usage/Application | In Washrooms |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Matt |
| Door Type | Swing Door |
| Feature | Easily Assembled |
| Is It Customized | Yes |
Restroom Cubicles make with 12mn thk. Biolo HDF Board
We “Etemaad Enterprises” Manufacturer, Supplier And Service Provider of an extensive array of Gypsum Ceiling Works, Linear Ceiling Work, Ceiling Works, Gypsum Wall Partition Service,Interior Designing Service,etc
View Complete details