Padra, Vadodara, Gujarat
GST No. 24APBPH1265A1ZP
Call 07942704830 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Thickness | 1.0 mm |
| Wear Layer | 0.2 mm |
| Material | Plastic |
| Surface Finish | Matte |
| Pattern | Wooden |
| Application Area | School, Office, Residential, Commercial |
| Color | Brown |
| Shape | Rectangular |
| Size | 20x2mtr |
| Brand | Wonderfloor |
| Usage/Application | Office And Home |
| Roll Width | 2 m |
| Roll Length | 30 m |
| Feature | Anti Bacterial, Stain Resistant, Anti Skid, Waterproof, Anti Static |
| Wood Flooring Type | Teak Flooring, Oak Flooring |
| Installation Method | Glue Down |
| Is It Provide AMC | Provide Amc |
| I Deal In | New Only |
| With Waterproofing | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We “Etemaad Enterprises” Manufacturer, Supplier And Service Provider of an extensive array of Gypsum Ceiling Works, Linear Ceiling Work, Ceiling Works, Gypsum Wall Partition Service,Interior Designing Service,etc
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Flooring Type | Sheet |
| Usage | Residential |
| Thickness | 1.0 mm |
| Wear Layer Thickness | 1.0 mm |
| Flooring Format | Roll |
| Application | Healthcare, Hospitality, Educational, Office, Industrial, Commercial, Residential |
| Width | 2.0 m (6.56 ft) |
| Material | Rubber |
| Material Type | Homogeneous |
| Color | Brown |
| Installation Type | Glue Down |
| Pattern | Wooden |
| Surface Finish | Matte |
| Features | Anti-Static, Anti-Skid, Anti-Bacterial, Waterproof |
| Brand | Wonderfloor |
| Roll Width | 2.0 m |
| Wood Flooring Type | Oak Flooring |
We “Etemaad Enterprises” Manufacturer, Supplier And Service Provider of an extensive array of Gypsum Ceiling Works, Linear Ceiling Work, Ceiling Works, Gypsum Wall Partition Service,Interior Designing Service,etc
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Brochure
| Thickness | 1.0 mm |
| Usage | Residential |
| Wear Layer Thickness | 1.00 mm |
| Flooring Format | Roll |
| Width | 2.0 m (6.56 ft) |
| Material | Teak Wood |
| Color | Brown |
| Pattern | Wooden |
| Features | Anti-Skid, Scratch Resistant, Waterproof |
| Brand | Wonderfloor |
| Surface Finish | Matte |
| Wood Flooring Type | Oak Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
We “Etemaad Enterprises” Manufacturer, Supplier And Service Provider of an extensive array of Gypsum Ceiling Works, Linear Ceiling Work, Ceiling Works, Gypsum Wall Partition Service,Interior Designing Service,etc
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Service Type | Supply And Install |
| Flooring Type | Vinyl Sheet |
| Thickness | 1.0 mm |
| Service Location | On Site |
| Service Mode | Offline |
| Application Area | Industrial, Hospital, School, Commercial, Residential |
| Material | Teak Wood |
| Minimum Area | 500 sq ft |
| Color | Brown |
| Warranty On Work | 1 Year |
| Project Type | New Installation |
| Service City | Chennai, Hyderabad, Bengaluru, Pan India, Pune, Mumbai |
| Wood Flooring Type | Oak Flooring, Teak Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
We “Etemaad Enterprises” Manufacturer, Supplier And Service Provider of an extensive array of Gypsum Ceiling Works, Linear Ceiling Work, Ceiling Works, Gypsum Wall Partition Service,Interior Designing Service,etc
View Complete details