Padra, Vadodara, Gujarat
GST No. 24APBPH1265A1ZP
Call 07942704830 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | Wooden |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Hotel, Stadium, Office, Hospital, Industrial, School, Airport, Mall |
| Built Type | Panel Build |
| No. of Panels | 2 Panels |
| Colour | Grey |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Type of Partition | Movable Partition |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Usage/Application | Comercial |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Square |
| Brand | Action Tessa Biolo |
| Color | Gray |
| Size | 1200x1000m |
| Thickness | 12mm |
| Door Type | Swing Door |
| Feature | Easily Assembled |
We are engaged in offering Toilet Cubicels to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | HPL Board |
| Brand | Hindware |
| Urinal Type | Flat Back |
| Flush Type | Waterless |
| Country of Origin | Made in India |
Made by Phenolic compact board of 12mm Thk dgbbbbvv. Gghhhjj. Fggghjjtr. Tggyhhh. Thhnn. Ggghhyhh. Ttggg. Tygyghhh.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Material | HPL Compact Board |
| Board Thickness | 12 mm |
| Application Area | Hotel, Industrial, Hospital, Mall, Office, Airport, School, Stadium |
| Built Type | Modular |
| Hardware Material | Nylon |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| No Of Cubicles | 1 Cubicle |
| Color | White |
| Surface Finish | Matt |
| Door Type | Swing Door |
| Feature | Easily Assembled |
Made by 12mm thk Action Tessa Biolo Board Modulars toilet for hospital and commercial premises , And Industrial area.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Size | 3.5x3.5x7 Feet |
| Application Area | Stadium, Hotel, School, Hospital, Mall, Office, Airport, Industrial |
| Board Thickness | 12 mm |
| Hardware Material | Nylon |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Door Type | Swing Door |
| Material | FRP |
| Surface Finish | Solid Color |
| Color | Grey |
| No Of Compartments | 2 Compartments |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Toilet Cubicels to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details