Padra, Vadodara, Gujarat
GST No. 24APBPH1265A1ZP
Call 07942704830 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 Square Feet
Product Brochure
| Service Type | Supply and Install |
| Flooring System | HPL Laminate Floor, Bare Panel Floor, Antistatic Floor, Steel Panel Floor, Raised Access Floor, Cementitious Floor |
| Application Area | Control Room, IT Park, Server Room, Data Center |
| Service Location | West India, Within State, Pan India, Within City, On-Site |
| Panel Size | 600×600 mm |
| Floor Height | 150 mm |
| Material Type | Raised Access |
| Material | Steel Panels |
| Size | 600x600x35 mm |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Matte |
| Top Finish | HPL Laminate |
| Load Capacity | 10 kN |
| Service Mode | Contract Basis, Project Basis, Labour and Material, AMC |
| Warranty | No Warranty |
We are engaged in offering False Floorings to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details